Aksesuarai alui

6 prekės

Alus, geriamas po atviru dangumi (žinoma, tik tam skirtoje vietoje!) turi savo žavesio, tačiau profesionali degustacija taip pat smagi. Norint netrukdomai mėgautis šio auksinio gėrimo skonio gelme, verta įsigyti specialių alaus priedų. Tokie įtaisai pravers iškylose ir namų vakarėliuose. Jie taip pat puikiai tinka dovanoti alaus mėgėjams.

Alaus bokalus ir taurės galima rasti atskiroje kategorijoje!

Žiūrėkite visą aprašymą

Rodyti:
1 iš 1
Pasirinkti filtrai:
Rodyti:

Keletas žodžių apie auksinį gėrimą...

Alus yra mūsų mėgstamiausia alkoholio rūšis. Tai pagrindinis laiko praleidimo būdas per susitikimus su draugais lauke, šeimos šventes prie stalo ar futbolo rungtynių stebėjimą. Geriant alų svarbu ne tik tai, koks alkoholis vartojamas, bet ir kaip šis gėrimas patiekiamas.

Alaus gėrimo reikmenys aludariams

Svarbiausi alaus aksesuarai, kuriuos namuose turėtų turėti kiekvienas birofilas, žinoma, yra alaus bokalai. Stiklinės taip pat gali išryškinti ir pabrėžti tam tikros rūšies alaus skonį, o tokių stiklinių netrūksta. Populiariausi yra alaus bokalai, kurie išsiskiria tvirtumu, ilgaamžiškumu, didele rankena, todėl juos patogu laikyti rankoje. Paprastai jie gaminami iš aukštos kokybės storo stiklo ir būtent tokios versijos dažniausiai randamos baruose. Tačiau netrūksta ir iš kitų medžiagų pagamintų indų. Taip pat galima įsigyti keraminių ir net medinių alaus bokalų. Įdomi alternatyva, ypač tiems, kurie nori, kad jų gėrimas būtų nuolat atšaldytas, yra terminiai alaus bokalai. Juose naudojama vakuuminė izoliacija, dėl kurios žema temperatūra išlieka net kelias valandas.

Be stiklinių, yra ir alaus bokalų. Šie aksesuarai primena tulpės formą, kurią sudaro užlenkta viršūnė, svogūno formos dubuo ir kojelė. Jų dėka alų galima patiekti itin estetiškai: išryškėja gėrimo spalva, o puta lieka indo viduje. Panašūs į juos yra alaus bokalai vadinami pokalais. Tačiau šie yra plonesni ir subtilesni. Tokių bokalų yra daug daugiau rūšių, o jų pasirinkimas priklauso ne tik nuo konkrečios alaus rūšies, bet ir nuo individualių pageidavimų. Šio tipo alaus aksesuarai yra Weizen, Snifter, Goblet, Stange, French Jelly Glass, Pinta ir Teku bokalai.

Priedai alkoholiui patiekti

Svarbu ne tik tai, ką geriate, bet ir tai, kaip alkoholis bus patiekiamas. Reikėtų ne tik išsirinkti alaus rūšį atitinkančias taures ir bokalus, bet ir pasirūpinti, kaip patiekti gėrimą. Itin naudingas bus padėkliukas, ant kurio galima sudėti kelis butelius ar stiklines. Padėkliukai taip pat svarbūs, kad nesušlaptų stalviršiai, stalai ir suolai, ant kurių bus dedami gėrimai. Butelių ir stiklinių padėkliukai atlieka ne tik praktinę funkciją; daugelis jų atrodo taip originaliai, kad gali tarnauti kaip dekoratyviniai elementai. Butelių kamščiai su butelių žymekliais atrodo taip pat gerai. Be to, kad kiekvienas svečias žinos, kuris alus jam priklauso, buteliai atrodys geriau, o gėrimas ilgiau išliks šviežias. Tokie kamščiai dažniausiai gaminami iš silikono, kuris nereaguoja į sąlytį su maistu, o iš jo pagamintus elementus galima plauti indaplovėje. Patiekiant alų, taip pat verta pridėti dizainerių kurtą butelių atidarytuvą, kurių dabar galima įsigyti įvairių originalių formų.

Alaus dėžės

Alaus gerbėjui labai svarbūs įtaisai, kuriuose jis galės laikyti savo mėgstamą gėrimą. Neužtenka žinoti, kokioje temperatūroje alkoholis turi būti laikomas, svarbu ir pats laikymo būdas. Populiarios alaus dėžės, kuriose telpa keli buteliai. Dėl tinkamos vidinės apsaugos buteliai nesiliečia vienas su kitu, todėl sumažėja sudužimo rizika. Be to, tokias dėžes patogu nešioti, dizainerių modeliuose išpjautos specialios rankenos, kad būtų patogu laikyti dėžę. Tačiau tai dar ne viskas. Kai kuriuose iš jų yra net butelių atidarytuvai. Tokie alaus įtaisai taikomi plačiau. Jie noriai vežami į lauko renginius ne tik dėl saugaus alkoholio gabenimo, bet ir dėl to, kad juos galima naudoti, pavyzdžiui, kaip taburetes ar stalus; žinoma, kalbame apie dėžes, pagamintas iš kietos medžiagos, tarkim, plieno.

Alaus įtaisai alkoholiui aušinti

Tarp alaus mėgėjams skirtų įtaisų reikėtų paminėti priedus, kurie padės ilgiau išlaikyti alų atšaldytą. Be jau minėto terminio puodelio, birofilai gali rinktis ir kitus patogumus. Yra specialių alaus aušintuvų, kurie tvirtinami prie butelio. Lankstaus apvalkalo viduje yra izoliacinės putos, kurios leidžia kelias valandas išlaikyti žemą alkoholio temperatūrą. Žinoma, šį šaldytuvą reikia tinkamai paruošti - prieš tai kelioms minutėms įdėti į šaldiklį.

Alų taip pat galima atšaldyti įdėjus jį į ledo kibirą. Paprastai jie gaminami iš metalo ir nerūdijančio plieno. Tiesiog pripildykite juos ledo kubelių ir panardinkite į juos alaus butelius. Toks indas ledukams yra puiki idėja dovanabirofilui.